ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
AS1163 DUTÝ SEK
stupeň:C250, C350, C450
Vonkajší priemer:
20 mm × 20 mm - 1200MM × 1 200 mm (SHS)
20 mm × 30 mm - 1000MM × 1 500 mm (RHS)
Hrúbka steny: 1,2 mm - 50MM
Tolerancia hrúbky steny:±10%
Povrchová úprava:Vŕtanie otvorov, maľovanie, zváranie, olejomaľba, rezanie, značenie, galvanizácia
Aplikácia:Stavebníctvo, stavebníctvo, sektory súvisiace s infraštruktúrou, letiskový, vodárenský, ropný, plynárenský, automobilový a všeobecný výrobný priemysel
Dĺžka: 1 mil. - 12M, bežne používané 5,8 mil., 6 mil., 12 mil.
Chemické zloženie
| STUPEŇ | Chemické zloženie (odlievanie alebo analýza produktu) % max. | ||||||||
| C | Si | Mn | P | S | Cr | Mo | Al | Ti | |
| C250,C250L0 | 0.12 | 0.05 | 0.5 | 0.03 | 0.03 | 0.15 | 0.1 | 0.1 | 0.04 |
| C350,C350L0 | 0.2 | 0.25 | 1.6 | 0.03 | 0.03 | 0.3 | 0.1 | 0.1 | 0.04 |
| C450,C450L0 | 0.2 | 0.25 | 1.7 | 0.03 | 0.03 | 0.3 | 0.35 | 0.1 | 0.04 |
1. Uhlík (C):
- Obsah uhlíka ovplyvňuje pevnosť a tvrdosť ocele. V norme AS 1163 majú rôzne triedy ocele rôzne limity obsahu uhlíka, aby sa zabezpečila pevnosť a zvariteľnosť materiálu.
2. Kremík (Si):
- Kremík sa používa hlavne ako dezoxidátor v oceli, ktorý pomáha zlepšovať pevnosť a tvrdosť ocele. Obmedzenie obsahu kremíka v norme pomáha kontrolovať mechanické vlastnosti materiálu.
3. Mangán (Mn):
- Mangán je dôležitým prvkom pre zlepšenie pevnosti a tvrdosti ocele a zároveň pomáha eliminovať nepriaznivé účinky síry. Obmedzenie obsahu mangánu v AS 1163 zaisťuje pevnosť a húževnatosť oceľovej rúry.
4. Fosfor (P) a síra (S):
- Fosfor a síra sú škodlivé prvky v oceli, ktoré znižujú plasticitu a húževnatosť ocele. Norma AS 1163 ukladá prísne limity na obsah týchto dvoch prvkov, aby sa zabezpečil výkon oceľovej rúry.
5. Chróm (Cr), molybdén (Mo), hliník (Al), titán (Ti), niób (Nb):
- Tieto prvky môžu za určitých podmienok zlepšiť vlastnosti ocele, ako je odolnosť proti korózii, pevnosť a húževnatosť. Obsah týchto prvkov je tiež jasne špecifikovaný v norme.
6. Uhlíkový ekvivalent (CE):
- Uhlíkový ekvivalent je referenčný index na hodnotenie zvárateľnosti ocele. S nárastom uhlíkovej hodnoty sa zhorší zvárateľnosť ocele. Keď je množstvo uhlíka väčšie ako 0,4 % ~ 0,6 %, citlivosť trhliny za studena sa zvýši a séria technologických opatrení, ako je predhrievanie, dohrievanie a zváranie s nízkou vodíkové zváracie materiály by sa mali odoberať počas zvárania.
Špecifikácia týchto chemických zložení zaisťuje výkon a spoľahlivosť AS 1163 DUTÉHO SEKCIE v rôznych aplikáciách.

Fyzická požiadavka
| STUPEŇ | Minimálna medza klzu MPA |
Minimálna pevnosť v ťahu MPA |
Pomer minimálneho predĺženia k štandardnej dĺžke vzdialenosti je 5,65√S. % | |||||
| Okrúhla dutá oceľ d0 / t | Obdĺžnikové duté profily b/t, d/t | |||||||
| Menšie alebo rovné 15 | >15 Menšie alebo rovné 30 | >30 | Menšie alebo rovné 15 | >15 Menšie alebo rovné 30 | >30 | |||
| C250,C250L0 | 250 | 320 | 18 | 20 | 22 | 14 | 16 | 18 |
| C350,C350L0 | 350 | 430 | 16 | 18 | 20 | 12 | 14 | 16 |
| C450,C450L0 | 450 | 500 | 12 | 14 | 16 | 10 | 12 | 14 |
Medza klzu:
Medza klzu je maximálne napätie, ktoré materiál dokáže vydržať predtým, ako sa stane plastickým. Pre kovové materiály je medza klzu dôležitým indexom mechanických vlastností, ktorý označuje hranicu transformácie materiálu z elastickej deformácie na plastickú deformáciu.
Na krivke napätie-deformácia medza klzu zvyčajne zodpovedá špecifickému bodu na krivke, medze klzu. Pre mnohé kovy je medza klzu odlišným znakom, ktorý sa javí ako inflexný bod alebo plató na krivke. V tomto bode sa materiál začína plasticky deformovať a deformácia pokračuje, aj keď sa napätie už nezvyšuje.
Pevnosť v ťahu:
Pevnosť v ťahu je množstvo napätia, ktorému je materiál vystavený počas skúšky ťahom. Je to dôležitý index mechanických vlastností na meranie odolnosti materiálov proti lomu v ťahu.
Pri skúške ťahom sa vzorka materiálu naťahuje, až kým sa nerozbije. Pevnosť v ťahu zvyčajne zodpovedá najvyššiemu bodu na krivke medzi napätím a deformáciou, čo naznačuje maximálne napätie, ktoré môže materiál vydržať pred zlomením. Keď sa dosiahne pevnosť v ťahu, materiál sa zlomí alebo sa zničí.

Aké sú špecifické požiadavky na test AS 1163?
1. Skúška ťahom:
- AS 1163 vyžaduje skúšky ťahom na určenie pevnosti a vlastností materiálu. Skúšky ťahom merajú schopnosť materiálu odolávať ťahu a musia sa riadiť pokynmi špecifikovanými v AS 1391.
2. Test dopadu:
- Norma špecifikuje nárazové skúšky na meranie schopnosti materiálov odolávať tlakovým silám. Nárazové skúšky sa musia vykonať na troch samostatných skúšobných kusoch pre každý prípravok vzorky.
3. Test sploštenia:
- Skúška sploštenia hodnotí odolnosť materiálu voči vytláčaciemu tlaku. Tieto testy sú rozhodujúce pre pochopenie celkovej pevnosti a odolnosti materiálu AS 1163.
4. Analýza chemického zloženia:
- Podľa AS 1163 musí metóda odberu vzoriek na chemickú analýzu vyhovovať AS/NZS 1050.1 alebo ISO 14284, aby sa zabezpečila presnosť výsledkov analýzy.
5. Rozmery a tolerancie:
- AS 1163 uvádza rozmery a tolerancie hmotnosti dutej ocele tvarovanej za studena, vrátane vonkajších rozmerov, hrúbky, excentricity, konkávneho/konvexného povrchu, štvorca hrany, profilu vonkajšieho rohu, krútenia, priamosti a hmotnosti na jednotku dĺžky.
Tieto testovacie požiadavky zaisťujú, že za studena tvarované duté profily konštrukčnej ocele AS 1163 spĺňajú špecifické mechanické vlastnosti a rozmerové tolerancie pre širokú škálu stavebných a inžinierskych aplikácií.
Populárne Tagy: ako 1163 dutá sekcia, Čína, dodávatelia, výrobcovia, továreň, cena